Протягом місяця у Миколаєві на COVID-19 та ГРВІ захворіло майже п’ять тисяч людей

8:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві від початку жовтня зареєстрували 4755 хворих на ГРВІ та 653 людей – на COVID-19. 60 відсотків від усіх пацієнтів  діти.

Про це  Суспільному розповіла начальниця міського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай.

” Кількість захворілих за один тиждень на сьогодні приблизно 930-1020 людей. 58-60 відсотків в середньому, в залежності від тижня, від усіх захворілих — діти. На жаль, на минулому тижні ми мали першу смерть від ковіду з  початку цього епідсезону — це чоловік, якому 100 з половиною років”, — говорить Ірина Шамрай.

Аби попередити захворюваність, населення міста вакцинують. Дітей щеплють у віці від шести місяців, каже начальниця управління охорони здоров’я.

“Епідпоріг ми не перевищуємо, він нижче на 40 відсотків за захворюваність, тому сьогодні основне — щеплення. Уже щеплено у нас 1015 осіб по місту Миколаєву”, — розповідає Ірина Шамрай.

У Центрі лікування інфекційних хвороб станом на дев’яте листопада перебуває 19 пацієнтів з різними інфекційними захворюваннями, двоє з них — з COVID-19.

Сімейна лікарка Катерина Осипенко розповідає, що з початку листопада кількість хворих на COVID-19 та грип збільшилась.

“Дуже почастішало, є вже захворювання і на грип, і на ковід. Тому варто звертатися до лікаря для того, аби диференціювати ці захворювання, тому що є деякі відмінності в лікуванні. Діток досить багато, і у всіх однакові симптоми — це висока температура, кашель, що з’являється через декілька днів, і це тривалий перебіг кашлю, який може тривати й два, і три тижні”, — розказує Катерина Осипенко.