Пізнання східноазійської культури: у Миколаєві до Міжнародного дня чаю відбулася серія майстер-класів

13:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві 25 травня в артпросторі “Додзьо” серією майстер-класів відзначили Міжнародний день чаю. Захід мав на меті ознайомити містян з культурами східних азійських країн.

Про це  Суспільному розповіла співорганізаторка заходу Альона Волошина.

За її словами, на події всі охочі мали можливість спробувати себе в гончарстві або ж оригамі.

“Це вийшло, як добровільна ініціатива. Запропонувала нам Наталя Сусуловська, власниця чайної кімнати. Ми вхід зробили відкритим, але для майстрів, оскільки це їхня діяльність та праця. У людей є можливість подякувати донатом. Дуже багато людей кажуть: “От стільки шукала, а тут прийшла до вас і знайшла у вас таке”. Думаю, що ми ще повторимо. Може, для якогось іншого свята, теж тематично”, — каже жінка.

Учасниця заходу Тетяна прийшла на майстер-клас з каліграфії. Каже, з дитинства цікавилась китайською культурою. Після настанов китаєзнавиці, майстрині з каліграфії Дарʼї Прохорової-Берсан намагається вивчати й писати ієрогліфи.

“Тут мої перші спроби. Це ієрогліф “Вдача”. Я намагалась його повторити. Не знаю, як воно вийшло, але Дарʼя говорить, що для першого разу дуже добре”, — розповідає жінка.

Майстриня Дарʼя Прохорова-Берсан каже, кожен ієрогліф складається з певної кількості елементів.

“Їх всього 214 ключів. Якщо вивчити ці всі елементи, ти потім як пазл починаєш складати до купи цей ієрогліф. Основний словник налічує приблизно 47 тисяч ієрогліфів. Але мовознавці розходяться в думках. Досягає і до 70 тисяч, це якщо ще брати давні писання”, — каже вона.

Організувати захід вирішили на вихідних, аби до нього могли долучитися якомога більше охочих та пізнати культури азійських країн, каже чайна майстриня Наталія Сусуловська. Розповідає про нюанси чайної церемонії.

Всі майстер-класи за сім годин відвідали приблизно 70 людей, розповіла організаторка Альона Волошина.