Скорочення медиків: на Миколаївщині триває реорганізація лікарень

22:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Депутатка Миколаївської облради Світлана Федорова 27 червня заявила, що в межах реорганізації семи медзакладів регіону відбувається скорочення медсестер та лікарів. Персонал змушують писати заяви за власним бажанням. В обласному управлінні охорони здоров’я це заперечують.

Про це йшлося під час засідання сесії Миколаївської облради.

У Миколаївській області станом на 27 червня 2024 року триває реорганізація семи медичних закладів. Їх приєднують до трьох лікарень — обласної дитячої лікарні, обласної клінічної лікарні та фтизіопульмонологічного центру.

Це відбувається в межах підготовки до формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Рішення про реорганізацію ухвалили 25 квітня на позачерговій сесії Миколаївської облради.

Під час засідання сесії 27 червня депутатка Світлана Федорова розповіла, що медперсонал скорочують. Зокрема у обласній інфекційній лікарні це роблять у примусовий спосіб.

“Неправда, що нікого не будуть скорочувати. Скорочують лікарів, медсестер, молодший медичний персонал. Наприклад, в обласній інфекційній лікарні. Примушують людей писати за власним бажанням. Хто не пише — на них адміністративно впливають. Це відбувається конкретно в обласній інфекційній лікарні, дев’ять місяців немає зарплатні”, — сказала Федорова.

У відповідь виконувачка обов’язків начальника Миколаївського обласного управління охорони здоровʼя Ірина Ткаченко розповіла, що під скорочення потрапляє саме обслуговчий персонал, зокрема бухгалтери, охоронці тощо.

“Медичний персонал, середній медичний персонал і лікарі залишаються працювати у тих структурних підрозділах за місцем надання послуги. Тобто лікувальний заклад, місце надання послуг залишається тим, де вони географічно розташовані. Скорочення відбувається тільки по обслуговчому персоналу і по бухгалтерії, економічного відділу”, — розповіла Ірина Ткаченко.

Вона також додала, що станом на 27 червня відпрацьований штатний розклад, структуру відділень, статути та положення по структурних підрозділах.