Опалювальний сезон 2022-2023 рр. в умовах війни не буде легким

15:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Тож, крім якісної підготовки до опалювального періоду котельних та теплових мереж теплопостачальником та внутрішньобудинкових систем – керуючими компаніями/ ОСББ/ ЖЕКами, подбати про тепло в оселях варто  безпосередньо  і самим містянам.

Це радить ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”.

Мова йде про елементарні правила мінімізації тепловтрат у квартирах, аби з настанням холодів кожен миколаївець мав теплу оселю.

Подбайте, щоб вікна і підвіконня не пропускали тепло. Це, до речі, стосується не лише квартири, а й під’їзду.

Увагу варто також приділити вхідним дверям, адже їхнє ущільнення з часом зношується, і, відповідно, в квартиру потрапляє холодне повітря.

Зверніть увагу на балкон та лоджію. Перевірте та закрийте щілини, аби зменшити можливі тепловтрати.

Дайте дорогу теплу! Різноманітні меблі, довгі цупкі штори чи жалюзі, розташовані перед радіаторами, можуть поглинати близько 20 % тепла, тож краще звільніть місце перед батареями.

А от короткі жалюзі або штори допоможуть скоротити втрати тепла, яке виходить через скло,  на 8-15%.

Також зауважте, що радіатори часто встановлюють під вікном, близько до зовнішньої стіни, через що та гріється. Запобігти таким нераціональним тепловтратам можна, обклеївши стіну за батареєю тепловідбивним екраном/ фольгою тощо, тоді тепло йтиме в квартиру.

Обов’язково ретельно очищуйте радіатори від пилу. До речі, багаторічні шари фарби на чавуні також зменшують тепловіддачу.