На Миколаївщині подовжили вакцинальну кампанію

12:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області станом на десяте серпня працює 103 медичні пункти, де діти можуть отримати вакцину від кору, паротиту та краснухи.

Про це повідомили на сайті Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

В обласному центрі зазначили, що до Миколаївської області доставили 5 680 доз комбінованої вакцини, з них 3 980 — в рамках наздоганяючої кампанії та 1 700 доз для забезпечення рутинної вакцинації.

“Напередодні навчального року стартувала національна кампанія щеплення від кору діток, які через війну або інші обставини пропустили вакцинацію. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація”, — йдеться у повідомленні.

Щеплення від кору вперше дитині проводять у 12 місяців, у шість років – планову ревакцинацію, розповіли в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

“У 2022 році обовʼязкове щеплення проти кору в Україні отримали лише 69 відсотків дітей у віці шести років. Щоб не допустити спалах кору зараз ці щеплення мають бути надолужені, а діти — довакциновані”, — повідомили у центрі профілактики хвороб. Виклик мобільної вакцинальної бригади здійснюється, якщо залишити заявку за телефоном регіонального координатора — (096) 647 18 01.

“Заявку зареєструють, складуть графік виїздів мобільних бригад і повідомлять дату та час її приїзду. Або можна телефонувати на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 60 20 19, де розкажуть, до кого можна звернутися у регіоні”, — йдеться у повідомленні.

У Миколаївському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України зазначили, що 657 тисяч доз комбінованої вакцини на підтримку Національної програми імунізації в Україну надав дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).