Миколаївську обсерваторію приєднають до Головної астрономічної обсерваторії

12:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

До Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України приєднають Миколаївську обсерваторію. За допомогою реорганізації заклад може залучати нових науковців та розвивати міжнародне співробітництво.

Про це журналістам Суспільного розповів заступник директора з наукової роботи Миколаївської астрономічної обсерваторії Юрій Процюк.

Основна галузь роботи миколаївських дослідників — визначення точних положень зірок, комет, астероїдів (астрометрія), розповідає заступник директора.

“Ми є провідною організацією України по високоточному визначенню координат небесних тіл. Саме наша обсерваторія, яка розташована на Миколаївщині. Навіть з часів радянщини це був основний напрямок роботи. У головній обсерваторії він теж присутній, як один з відділів”, — каже фахівець.

Нині невеликі установи приєднують до більших, додає Юрій Процюк. Це дає регіональним закладам триматися “на плаву”.

“У нашій обсерваторії останнім часом зменшилася кількість працівників та саме фінансування. З цим приєднанням є можливість якось зберегти увесь потенціал і співробітників”, — пояснює науковець.

Зі слів чоловіка, одна з переваг приєднання — заклад може залучати до наукових проєктів спеціалістів з Головної обсерваторії України.

“Буде більше науковців, які зможуть працювати зі спільними матеріалами. Ті напрямки, за якими ми зараз працюємо, збережуться. У нас вже є багаторічна співпраця із закордонними науковцями”, — каже Процюк.

Астроном говорить, що приєднання Миколаївської обсерваторії сприятиме її міжнародному співробітництву.

 – Організації, з якими працює головна обсерваторія, можуть приєднатися до розвитку й наших напрямків у Миколаєві або навпаки. У них є ті галузі, які у нас відсутні, і з цим приєднанням наші співробітники можуть працювати. Один з тих, які ми вивчаємо — космічне сміття, вивчаємо десятки років. Досліджуємо верхні шари атмосфери, а також вивчаємо безпеку космічних літальних апаратів.