Миколаїв обирає екологічні кольори

18:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Після завершення війни Миколаїв точно буде розвивати екологічнуекономіку. В цьому переконали та переконалися учасники масштабного онлайн форуму, який днями відбувся. Знадобилося більше півроку консультацій експертів, ідей, пропозицій і обговорень та, нарешті, команда «Портфоліо Миколаєва» презентувала проєкт трансформації нашого міста на онлайн форумі «MykolaivBlue&GreenEconomy».

Учасникам форуму показалина 3D моделях нове обличчянижньої набережної Інгулу і території Миколаївського суднобудівного заводупісля модернізації. Також вони побачили, як виглядатиме і які підприємства працюватимуть у новому індустріальному парку; дізналися, які переваги отримають стартапи в технологічному парку; зрозуміли як розвиватиметься Миколаїв за принципами блакитній економіці та де шукати інформацію про «блакитний бізнес» (ось тут: blueplatform.info).

«Миколаїв історично пов’язаний з водою. Це місто на воді, місто суднобудівників. І цілком логічно, щоб відновлення Миколаєва після війни розпочалося саме з напрямку блакитної економіки. Ще напочатку 2023 року ми розпочали підготовку портфоліо проєктів блакитної економіки. Дякую, що нас підтримали іноземні інвестори та міська рада», – зазначив виконуючий директор ВГО «Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу»Артем Ващиленко.

Миколаївська громада саме в розпал війни почала дбати про майбутнє відновлення. Тому і стала учасницею ініціативи Європейського Союзу спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні. Саме Миколаїв і Тернопіль обрані учасниками нової міжнародної ініціативи «Мери за економічне зростання».«Лише ці два міста вдостоєні такої пильної міжнародної уваги та шансу на трансформацію за принципами блакитної економіки», – зазначиладиректорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко.

Керівник Програми з розвитку регіонів ПРООН в Україні Мустафа Саіт-Аметовзауважив, що проєкт має шанси бути продовженим. «Це насправді плідне конструктивне співробітництво. Для Миколаєва ця економічна модель є досить природною, і у міста є всі шанси, скориставшись своїм унікальним географічним положенням та унікальними ресурсами і, головне,-унікальним потенціалом спільноти, – зрушити і стати дійсно лідером в питанні блакитної економіки в Україні».

Учасників форуму вразила концепція відбудови нижньої набережної Інгулу, проєкт створення індустріального парку, пропозиція італійських архітекторів компанії One Works модернізувати, але зберегтиісторичну спадщину  Миколаївськогосуднобудівного заводу.

Концепції трансформації зроблені з врахуванням миколаївських особливостей, але водночас – з європейськими ознаками. Звісно, останнє слово за миколаївцями, які оберуть найкраще до себе, але прислухаються до думок фахівців.

Ми пересвідчились, що шансів у Миколаєва на відновлення чимало. Головне – вірити і працювати!

Олена Івашко.