У пухнасто-плямистих хижаків Миколаївського зоопарку настав справжній бебі-бум!

12:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це розповідає сторінка фб “Департамент позитиву міста Миколаєва”.
Чудових, ніжних, грайливих дитинчат пуми (Puma concolor) можна знайти у вольєрі, розташованому навпроти нових вольєрів «Острова звірів» Звертайте увагу на вихід з кам’яного гроту – саме з нього найчастіше визирають допитливі мордочки малюків. Троє кошенят у пуми Анди народились 17 травня. Анда – молода пума, 2021 року народження, вона приїхала до нас з Рівненського зоопарку. Незважаючи на те, що це її перший приплід, Анда показала себе чудовою мамою. Вона дбайливо доглядає за кошенятами, годує їх, грається з ними, захищає, гарчить на відвідувачів і співробітників. Вперше оглянути дитинчат змогли тільки у місячному віці, заманивши маму в сусідній вольєра на смаколики, до того Анда не відходила від дітей. Під час огляду з’ясувалось, що серед малюків один самець і дві самочки. Після проведення огляду, правда, самка стала з великою підозрою дивитись на співробітників зоопарку і намагається сховати від них дітей.
Днями малюки навіть вийшли з грота і спустились вниз, однак були негайно доставлені мамою назад в укриття! Тата малюків, якого звуть Арман (він народився в Миколаївському зоопарку у 2015 році), можна побачити в сусідньому вольєрі.
А от маленьких дитинчат рисі євразійської (Lynx lynx), які народились 27 травня, можна побачити поки що тільки здалеку. Тимчасово підхід до вольєру перекрито, щоб не турбувати малюків. Рисенят також троє: три самця. Маму дитинчат звуть Зара, тата – Люпин. Це вже другий приплід Зари, про старшого брата малюків – рисеня Прутю, що було штучно вигодуване нашими ветлікарками, ми вже повідомляли на сторінці зоопарку.
І якщо першого малюка Зара, будучи ще недосвідченою, не годувала, то зараз вона показала себе хорошою мамою – годує і оберігає малюків. І не одна, їй допомагає бабуся дитинчат на ім’я Забава, що мешкає в цьому ж вольєрі і приймає найактивнішу участь у вирощуванні потомства, разом з дочкою Зарою захищає кошенят і гарчить на співробітників і фотографа!
Троє малюків (два самця і самка) народились 4 квітня і в пари сервалів (Leptailurus serval або Caracal serval) Міри і Хасана. У Міри це також перший приплід. Самка годує дитинчат самостійно і дбайливо доглядає за ними. Поки малюки разом з мамою знаходять у внутрішньому приміщенні, але невдовзі ви зможете побачити їх на експозиції.