Місто на хвилі гри: Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького вдруге приймала учасників фестивалю настільних ігор «Миколаївська фішка»

12:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

«Ми бачимо, що у миколаївців є цікавість до цього фестивалю. Ми бачимо, що головне, у миколаївців є бажання таким чином проводити час. Що усі ми не тільки можемо сидіти у гаджетах, комп`ютерах. А й готові до живого, офлайнового спілкування. Готові обмінюватись чимось цікавим», – говорить директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.

У цьому світі гри усі учасники, мандрівники по-справжньому відчувають ефект повного занурення, який можна порівняти з читанням гарної книги або переглядом захопливого фільму. Водночас, у цьому процесі надзвичайно важлива історія, що розгортається, саме тому гра захоплює на багато годин родини й дружнє коло, зазначали гості урочистої церемонії відкриття заходу.

«Бажаю усім сьогодні отримати позитивні враження. Зараз це дуже важливо. Особливо під час останніх відключень електроенергії. Моральний стан погіршується, психологічний. Давайте трошки знімати стрес. Я хотів би сюди запрошувати дітей. Сьогодні бібліотека – це непросто місце читальної зали. Це місце, де люди збираються, щоб обмінюватися думками позитивними емоціями. І взагалі місце, де можна зустріти людей від яких отримати нові знання, якийсь новий досвід», – підкреслив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Перебуваючи у Миколаєві, церемонію відкриття «Миколаївської фішки» II відвідав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Слова поваги Збройним Силам України, силам територіальної оборони. Звичайно кожному, хто сьогодні тут. Це рятівникам, працівникам водоканалу, працівникам бібліотеки. Нашим талановитим й обдарованим дітям, які сьогодні дають величезну надію своїм батькам на те, що це місто живе. Воно омолоджується. Воно красиве. Воно прекрасне», – зазначив Уповноважений із захисту державної мови.

Граючи у гру, ми вчимося спілкуватися з іншими, ділитися ідеями, використовувати свій розум для розв’язання проблем, узгоджувати дії з іншими гравцями та розвивати свою емпатію. Ці навички доволі важливі сьогодні, переконаний начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини миколаївської міської ради Юрій Любаров.

«Мені дуже приємно, що саме бібліотека стає центром гри, центром вашої уваги. Я бажаю кожному з вас отримати задоволення від самого процесу гри. Ну і всім нам, всім вам тільки Перемоги», – акцентував Юрій Любаров.

Фестиваль настільних ігор «Миколаївська фішка» забезпечив усім без виключення учасникам позитивні емоції та драйв. Протягом дня на території Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького функціонувало 19 локацій. Усі бажаючи мали змогу зіграти в інтелектуальні й туристичні, корпоративні та спортивні настільні ігри.

Для гостей та учасників другої «Миколаївської фішки» команда її ідейних натхненників, організаторів підготувала чимало приємних новинок. Це й локація для закоханих, фотозона, створена власноруч колективом бібліотеки. Більш розгалуженою стала географія учасників-партнерів. Цього разу серед них були колеги з Херсону.

«Ці люди приїхали до нас зі своїми авторськими іграми. Це для нас просто подарунок надзвичайний. Ми дуже пишаємося, що ми змогли це представити миколаївцям», – ділиться емоціями Інга Хоржевська.

Так, містяни й гості обласного центру, які цього дня відвідали фестиваль настільних ігор, мали змогу більше дізнатися про тваринний й рослинний світ Херсонщини. Її культурологічні особливості.«Ми їх самі створюємо, виготовляємо. І для того, щоб комфортно було дітям класом грати не за столом ось така гра у вуличному форматі. У пошуках знайомих незнайомців. Вона знайомить із тваринним світом нашого краю», – акцентувала директорка Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Ольга Крижановська.

Її ж заступниця Ірина Ковач є авторкою-розробником іще однієї краєзнавчої настільної гри «Зелене диво Херсонщини. Зелений експрес». Вона також була представлена на локаціях «Миколаївської фішки».

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич надовго затримався на локації гри «Blueeconomy». В групі розробників Інна Тимченко, Микола Грубий, Діана Крисінська, Марина Романенко та Михайло Тимченко.

«Ми розробили гру. Ідея була в тому, щоб створити гру, яка б навчила знанням блакитної економіки Але навчила економіки й екології. Тому в нашій грі ми маємо організувати блакитний бізнес. Кожен із бізнесів, який ми організовуємо, він так чи інакше пов`язаний із Чорним морем, з нашим містом Миколаєвом. І відновити харчовий ланцюг для того, щоб відновити ресурси Чорного моря», – наголосила Інна Тимченко.

Партнерами II фестивалю «Миколаївська фішка» виступили Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області; Управління патрульної поліції у Миколаївській області;  КП ММР «Миколаївводоканал»; Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки; Миколаївський міський молодіжний простір;

Миколаївський шаховий клуб; Миколаївський обласний центр німецької культури; Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса»; ГО «Молодіжний центр наукової діяльності»; Благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій»; Видавництво ІЛІОН; Ірина Гудим, книговидавець; Авторська кондитерська Балясних; ФОП О.В. Тихонюк.

Волонтерську підтримку здійснили ГО «Центр політичного навчання»; ГО «TangleofSkills»; Студенти Програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (Access); Технолого-економічний фаховий коледж МНАУ; миколаївські молодіжні активісти.

«Я всім дякую. Всім, хто грав. Хто працював й хто годував, хто вітав. Моя величезна подяка усім і кожному», – подякувала наприкінці дня директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.

Павло Москальов. Фото автора.