Мер Миколаєва хоче запровадити у школах «уроки рідного міста», де навчатимуть критичному мисленню

13:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів про ідею запровадити у міських школах «уроки рідного міста», під час яких дітей навчатимуть критичному мисленню.

Про це міський голова повідомив під час засідання онлайн-сесії Миколаївської міської ради 29 вересня, пишуть «НикВести».

Таку ініціативу мер планує впровадити після повернення миколаївських школярів до очного формату навчання.

— Я спілкувався з вчителями і думаю, що після повернення дітей до офлайн-навчання нам треба запровадити дещо. В інших містах у нас є уроки рідного міста, де люди вивчають історію рідного міста, як воно розвивалося, які досягнення у міста, які плани розвитку міста, як функціонує місто, хто за що відповідає у місті, — сказав Олександр Сєнкевич.

Ця ідея, пояснює він, виникла через те, що жителі міста не обізнані у діяльності органів місцевого самоврядування, тому ці знання потрібно прививати миколаївцям ще з дитинства.

— Тому що у нас сьогодні виходить так: за все відповідає Сєнкевич, усі депутати погані, негідник — Сєнкевич і в взагалі у під’їзді не підмели. Люди просто не розуміють, як працює ця система і їх потрібно навчати. Це наша робота, у тому числі. Мені здається, що людям потрібно пояснювати, як у нас в державі усе працює, ще з дитинства. Щоб ми виховували не споживачів інформації з різних незрозумілих каналів, а людей з критичним мисленням — справжніх громадян, а не людей, які думають, що вони щось знають, бо прочитали це на невідомому сайті, який отримує невідомо звідки фінансування, — пояснив міський голова.