Екологічна відбудова Миколаєва – невід’ємна складова стратегічного відновлення міста

20:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській міській раді відбулося чергове засідання Експертно-громадської ради міста, під час якого більшість озвучених пропозицій та проблем стосувалися екології.
Зокрема, заслухали доповідь екологічного директора SaveDnipro Анастасії Скок. Її амбітна мета — допомогти нашому місту вирішити низку екологічних проблем. Представникам громади було презентовано результати аналізів, які вказують на дійсне погіршення стану повітря, води, необхідність озеленення міста.
Були озвучені додаткові екологічні проблеми міста, зокрема ситуація зі шламосховищами МГЗ, забруднення повітря вантажівками, та запропоновано ознайомитися з матеріалами екологічних читань міста.
Наступне винесене на розсуд ради питання стосувалося контролю за якістю води у Миколаєві. Проблема з питною водою у нашому місті вже не стоїть так гостро, як у перші місяці після знищення водогону з Дніпра, проте містяни змушені брати воду з місць безкоштовної роздачі. Команда небайдужих містян під керівництвом Бориса Кудара провела контроль і виявила місцями воду з погіршеними показниками. Контроль за станом такої води — важливий крок. Проте необхідний чіткий механізм контролю води громадськістю — над цим ми працюємо.
Також до представників експертно-громадської ради звернулися мешканці будинків в районі вулиці Баштанської. Вони акцентували на необхідності облаштування дощової каналізації, проте їхні побажання так і не були враховані. Наразі розпочато ремонт вищезазначеної дороги, що обурює містян. Представники ради відкриті для комунікації та готові надати майданчик для зустрічі мешканців з відповідними представниками влади та комунальних підприємств для розв’язання цієї проблеми.
Також на адресу міського голови буде направлено листа щодо можливих ризиків для міського бюджету, адже недоцільно прокладати колектор, псуючи нову дорогу. Ми маємо винести цей ризик у публічну площину.
Повертаючись до теми екології, представник ради Олексій Мірошниченко розповів про реалізацію проєкту з озеленення “Місто в парку”. Необхідно надалі продовжувати проєкт шляхом формування маленьких локальних парків біля шкіл, установ, лікарень.
Також є пропозиція щодо перейменування деяких вулиць та проспектів Миколаєва, які обладнані бульварами. Пропонується включити у нові назви саме слово “бульвар”, підкреслюючи рекреаційну складову та локальні зелені зони.
– Нагадаю, що експертно-громадська рада у Миколаєві з перших днів війни не припиняла своєї роботи, розуміючи важливість громадської участі в ключових питаннях міського життя. Я дякую кожному представнику експертно-громадської ради та галузевих рад за плідну роботу для кращого майбутнього Миколаєва! – відзначив голова ради Артем Ващиленко.