Дні неспішного мистецтва відбудуться в художньому музеї ім. Василя Верещагіна

20:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У суботу 13 квітня, вівторок 16-го та середу 17 квітня об 11.00 Миколаївський обласний художній музеї ім. В. В. Верещагіна (вул. Велика Морська, 47) запрошує миколаївців стати учасниками ДНІВ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА.
SLOW ART DAY (День неспішного мистецтва) – міжнародна акція, яка щороку проходить у музеях і галереях у другу суботу квітня. Започаткований 2009 року Філом Террі, захід швидко набув світової популярності. За традицією обирається один чи декілька експонатів, аби уважно їх роздивитися та обговорити з відвідувачами. Глядачі дізнаються про автора твору, час та місце походження музейної експонату. Таким чином твір стає близьким та зрозумілим для глядача. Нині більшість людей бачать світові шедеври не наживо, а крізь об’єктиви гаджетів, в середньому витрачаючи на огляд однієї картини 27 секунд, навряд чи встигаючи відчути кожну з робіт. Акція SLOW ART DAY закликає сповільнитися та відчути насолоду від вдумливого споглядання мистецтва.
2023 року МОХМ ім. В. В. Верещагіна мав перший досвід долучення до проведення міжнародної акції SLOW ART DAY та навіть провів SLOW ART MONTH. Тоді було використано індивідуальну форму ознайомлення з одним експонатом музею, картиною Івана Айвазовського. Глядачам сподобалися індивідуальні екскурсії для однієї особи, про що свідчать численні позитивні відгуки.
У 2024 році в музеї вирішили провести кілька ДНІВ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА, а також, враховуючи місце проведення заходу (музично-художня вітальня музею), змінити формат з індивідуального спілкування з глядачем на групові знайомства з ОДНИМ музейним твором – картиною «ХРИСТОС ТА БАГАТИЙ ЮНАК» (1866-1867) художника-академіста ФЕДОРА ЧУМАКОВА (1823-1911).
ОСОБЛИВОСТІ екскурсії:
1. Глядачі розташовуються у зручних кріслах перед картиною, за потребою можна близько підходити до твору.
2. У процесі екскурсії глядач може задавати екскурсоводу запитання по темі даного музейного експонату, можливий обмін думками та враженнями між глядачами.
Екскурсійна розповідь включає в себе біографію автора картини, історію створення, побутування та її реставрації, а також стисле пояснення поняття «академічне мистецтво». Крім мистецтвознавчої інформації, екскурсовод надає практичні навички уважного споглядання та вивчення художнього твору.
Екскурсію проводить куратор заходу Лідія Одегова.
Попередній запис за т. 097 454 8245. Вартість для дорослих: екскурсія 100 грн., квиток – 40 грн. Для дітей: екскурсія – 50 грн., квиток – 20 грн.