Держсекретар США Блінкен відправився в турне Африкою, щоб протистояти впливу росії на Чорному континенті

15:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Блінкен вирушив в турне Африкою, «щоб протистояти російському впливу» на континенті.

Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув в неділю до Південної Африки, щоб розпочати турне трьома країнами, в ході якого він також побуває в Демократичній Республіці Конго та Руанді.

Метою є «розробка стратегії протидії зусиллям росії з підриву демократії в Африці». Про це УНН пише з посиланням на AFP.

Цей візит послідував за турами міністра закордонних справ росії сергія лаврова, який відвідав Єгипет, Уганду, Ефіопію та Республіку Конго, і президента Франції Еммануеля Макрона, який відвідав Камерун, Бенін і Гвінею-Бісау з метою поновлення відносин Франції з африканським континентом. Глава Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер та посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд також вирушили у власні тури Африкою.

Це друга поїздка Блінкена до Африки з моменту призначення його держсекретарем. Перший візит відбувся у листопаді 2021 року.

Блінкен отримав дозвіл на таку місію відповідно до HR 7311, Закону про протидію зловмисній діяльності росії в Африці, який Палата представників США ухвалила 27 квітня 2022 року.