Чому в Миколаєві скорочують лікарів, а не чиновників

17:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Цей текст опубліковав на сторінці у Фейсбуці Олег Деренюга, головний редактор видання “НикВести”.

“Наприкінці березня в міській лікарні швидкої допомоги почались скорочення «через недофінансування».

Два тижні тому Миколаївська міська рада розподіляла близько 1 млрд вільних бюджетних коштів.

Миколаївська міська рада, де кількість чиновників у виконавчих органах близько 1000 осіб, а їх утримання в рік сягає ₴600 млн.

Миколаївська міська рада, де посадовці щомісячно отримують, окрім окладу, ще надбавку за інтенсивність роботи та премію, що робить їх зарплату в 3 рази вище, ніж у лікарів.
І скорочення чомусь відбуваються не у міській раді, а у лікарні.
Але ж лікують нас лікарі, а не чиновники. І в нас не дай боже щось трапилось зі здоров’ям, ми ж йдемо у лікарню, а не у міськздрав.
Проте побудована така система, коли лікар отримує менше, ніж посадовці.
І зараз я розумію, чому ми скорочуємо лікарів, а не чиновників. Треба ще більше скорочувати, бо як тоді утримувати чиновників?
А потім чиновники йдуть в ефірі та кажуть, що скорочувати лікарів — це нормально, це реформи і якість не погіршиться.
І здається, коли так діє міська рада, повинна з’являтись військова адміністрація та вказувати, що під час війни, якось недоречно звільняти лікарів, при цьому продовжувати утримувати посадовців. При чому цілими непрацюючими департаментами, як це було з Департаментом енергетики.
Але заступник обласної військової адміністрації Юрій Гранатуров запевнив: скорочення стосуються лише вільних вакансій. Жодний «живий» лікар не постраждав.
Ми виявили, що це, м’яко кажучи, неправда.
На знак подяки за цілодобове чергування, коли лікарі, захлинаючись у крові, рятували життя військових та цивільних, для керівництва міста й області цих скорочених медиків назвали «вільними вакансіями» та «не живими людьми».

Фотоколаж – “НикВести”.