“Будемо сподіватися на найближчі опади”: який стан посівів та весняної польової кампанії на Миколаївщині

17:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині озимі вийшли з зимового періоду “ослабленими”. Посіяні у вересні 2023 року, зійшли лише у листопаді через посушливу осінь. Ярі культури насаджень “почуваються краще”.

Про це  Суспільному розповів керівник фермерського господарства у Миколаївському районі Георгій Купраш.

“Вологість є, але, на жаль, вже не у тій кількості, як тиждень тому. Вже бачимо пересихання верхнього шару ґрунту. Синоптики нам передають: дощі будуть завтра або післязавтра. Будемо на це дуже сподіватися”, — сказав він.

Георгій Купраш каже, обробляють близько тисячі гектарів землі, здебільшого орендованої. Наразі завершують сівбу ярих культур. На одній з ділянок у 40 гектарів сіють соняшник.

Георгій Купраш каже, обробляють близько тисячі гектарів землі, здебільшого орендованої. Наразі завершують сівбу ярих культур. На одній з ділянок у 40 гектарів сіють соняшник.

Цього сезону, говорить Георгій Купраш, особливо відчули кліматичні зміни: була дуже посушлива осінь і м’яка зима. Озимі посіви у гіршому стані, ніж зазвичай.

У цьому році важко було нам перелаштуватися на новий час, зрозуміти те, що земля, рослини “прокинуться” набагато раніше, ніж у минулі роки. У березні, коли ми лише починали сівбу ярих культур, цього року вже все йшло повним ходом та почали із середини лютого.

Георгій Купраш розповідає, що господарство намагається запроваджувати нові технології, частково практикують “No-Till” — мінімальний обробіток ґрунту для збереження вологи та мікроелементів.

Зернові культури на більшій частині площ, також вирощують технічні: соняшник та ріпак. А ще нішеві — гірчицю та горох.

“Деякі насадження застосовуються більше для сівозміни. От, як горох – він збагачує землю азотом, гірчиця – фосфором, і тому подібне. Після гороху дуже добре сіяти озимі та ярі зернові, злакові. У нашому випадку ми завжди після гороху сіємо пшеницю озиму. Вона потім має гарний врожай і клас пшениці”, — зазначив Купраш.

Тепер, каже фахівець, для продуктивності потрібні опади та тепла погода, бо холодні ночі негативно впливають на нещодавні посіви.