Армія РФ більше, ніж на початку війни – Каволі

10:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Росія не лише компенсувала свої людські втрати у війні проти України, але й збільшила свою армію у порівняти з початком повномасштабного вторгнення в Україну. Про це у четвер, 11 квітня, заявив командувач НАТО в Європі Кристофер Каволі.

За його словами, російські втрати стосуються здебільшого сухопутних військ – понад 2000 танків і 315 000 солдатів пораненими або вбитими. Каволі зауважив, що ці втрати росіяни відновлюють набагато швидше, ніж очікували у НАТО.

“Нині армія РФ насправді більша – на 15 відсотків – ніж була, коли вона вдерлася в Україну. Протягом минулого року Росія збільшила чисельність своїх військ на фронті з 360 тисяч до 470 тисяч”, – сказав Каволі.

Він додав, що в Росії розширили межу призовного віку, що збільшує кількість потенційних призовників на два мільйони на найближчі роки.

“Щодо інших втрат, то російські стратегічні сили, авіація дальньої дії, кібернетичні можливості, космічні можливості та можливості в електромагнітному спектрі не втратили жодного потенціалу”, – сказав військовий.

Він зауважив, що військово-морський флот РФ значно постраждав у Чорному морі – але більше ніде, і російська військово-морська активність по всьому світу “перебуває на значному піку”.

Командувач зазначив, що в Росії зросло виробництво високоточних вогневих засобів великої дальності, і країна-агресор також почала купувати балістичні ракети, крилаті ракети і безпілотники дальнього радіуса дії у третіх країн, які раніше не брали участі в цій війні.

“Можливо, найбільше занепокоєння викликає те, що російські військові за останній рік продемонстрували прискорену здатність вчитися й адаптуватися до викликів на полі бою як тактично, так і технологічно”, – підкреслив Каволі.

Він наголосив, що Росія буде проблемою ще довго, і війна в Україні – це лише один приклад.