Американський приватний посадковий модуль успішно сів на Місяць

11:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Апарат стартапу з Х’юстона приземлився на Місяць у четвер, що зробило його першим приватним космічним апаратом, який здійснив посадку на місячну поверхню неушкодженим.

Приземлення відбулося о 18:23 за часом східного узбережжя США (02: 23 за Києвом), проте раніше мало місце коротке відключення зв’язку, що зробило точний статус космічного корабля не ясним.

“Сьогодні вперше за більш ніж півстоліття США повернулися на Місяць. Сьогодні день, який демонструє силу та перспективність комерційного партнерства NASA”, – заявив адміністратор NASA Білл Нельсон під час веб-трансляції.

Так, це став першим випадком, коли американський космічний корабель прибув туди цілим з 1972 року після того, як NASA здійснило програму “Аполлон”.

У публікації зауважується, що цей успіх поклав кінець серії невдач приватних груп, які прагнуть висадитися на Місяць, і “є хорошим передвістям для мети Intuitive створити бізнес, що перевозить корисні вантажі та експериментує там”.

Так, висадка може дати можливість побачити зблизька область південного полюса Місяця, що надасть NASA нову інформацію, оскільки є плани на висадку людей на поверхню земного супутника.