ЗСУ закінчують навчання на NASAMS, системи надійдуть в Україну найближчим часом

17:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кілька десятків захисників України в Німеччині закінчують навчатися використанню зенітно-ракетних комплексів NASAMS, перші системи надійдуть в Україну протягом найближчих кількох днів, — про це повідомляє The New York Times у вівторок, 1 листопада, з посиланням на американських офіційних осіб.

За словами американських чиновників, останні кілька тижнів на американській базі в Німеччині норвезькі інструктори навчали менше 100 українських військовослужбовців експлуатації та обслуговуванню системи і боєприпасів для неї.

Раніше високопосадовець Пентагону заявив журналістам, що США передадуть Україні вісім батарей ЗРК NASAMS: дві з них будуть поставлені в Україну вже «в найближчому майбутньому», ще шість — пізніше.

Дві батареї ЗРК NASAMS увійшли до складу пакету військової допомоги Україні на суму $820 млн, про який США оголосили 1 липня. А 24 серпня, у День незалежності, Пентагон оголосив про новий пакет допомоги від США вартістю майже $3 млрд, який включає ще шість додаткових батарей NASAMS і снаряди до них.

Американська компанія Raytheon Technologies, виробник NASAMS, 25 жовтня повідомила, що ще кілька тижнів тому передала перші дві системи уряду США і вони готові до відправлення в Україну.