За хвилею псевдомінувань в Україні стоїть РФ – СБУ

17:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

СБУ, РФ, мінування, СБУ, РФ, минирования,

За хвилею повідомлень про нібито мінування об’єктів по всій Україні стоять спецслужби РФ, які мають намір розхитати ситуацію всередині України, наголошують у Службі безпеки України.

– Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну, – йдеться у повідомленні СБУ, розміщеному у п’ятницю на сайті відомства.

За інформацією української спецслужби, протягом усього 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 свідомо неправдивих анонімних повідомлень, з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300.

– Наразі жодна з них після ретельних перевірок не підтвердилася, – повідомляють у спецслужбі.

За даними відомства, СБУ у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств активно протидіє таким проявам. З початку 2021 року встановлено 313 осіб, які залишили хибні повідомлення про мінування.

– Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку у суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо це усвідомлювати, – йдеться у повідомленні.

Також у СБУ зазначають, що, за попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють за хуліганськими мотивами чи заради розваги, «не усвідомлюючи всі можливі наслідки».

У спецслужбі також розповіли, що зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їхню думку, забезпечує анонімність. Проте встановлено, що більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У СБУ вкотре нагадують, що ті, хто повідомляє про нібито мінування об’єктів, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за свідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, а також нагадують про кримінальну відповідальність за ч.1 ст.258 Кримінального кодексу України (терористичний акт ) у разі загрози скоєння вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей.

– Окремо звертаємось до представників ЗМІ з проханням приділяти особливу увагу перевірці інформації про мінування, щоб такі публікації не грали на руку ворожим спецслужбам, – йдеться у повідомленні.