ЄС підтвердив заморозку 200 млрд євро Росії

17:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Країни Євросоюзу заморозили активи Центрального банку Росії на загальну суму понад 200 млрд євро. Про це сказав офіційний представник Єврокомісії Крістіан Віганд на брифінгу в Брюсселі в четвер, 25 травня.

“Згідно з десятим пакетом санкцій, оператори і держави-члени повинні були повідомити Єврокомісії про заморожені активи російського Центробанку. Контрольною датою було 12 травня. Держави-члени подали доповіді, і це становить понад 200 млрд євро заблокованих активів російського Центрального банку”, – сказав прессекретар і додав, що про місце знаходження активів треба запитувати окремі країни ЄС.

На запитання про плани використання заморожених коштів РФ в інтересах України Віганд відповів: “Ми напружено працюємо над цим. Ми налаштовані рішуче. Ми хочемо, щоб Росія оплатила завдані Україні збитки”.

За його словами, одним із варіантів, запропонованих державам-членам ЄС, є використання активів Центрального банку Росії.

“Можна було б подумати про відсотки (з капіталу) тощо. Тривають обговорення в спеціальній робочій групі Ради ЄС, яка співпрацює зі шведським головуванням. Остання нарада відбулася вчора”, – зазначив Віганд.