Виставка “Вогні півдня. Люди-маяки”

23:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївський музей суднобудування і флота 20 травня відзначив Міжнародний день музеїв. У закладі відбулася виставка, присвячена маякам Північного Причорномор’я, спецпогашення марок і конвертів із зображеннями цих маяків та майстер-класи для дітей і дорослих.

На заході побували кореспонденти Суспільного.

“У нас свято – виставка “Вогні півдня. Люди-маяки”, присвячена вона маякам – дороговказам Миколаївської, Херсонської землі та взагалі Північного Причорномор’я. Мабуть, вона символічна, тому що дороговкази у нас дуже світлі, дуже яскраві й вони нам вказують на наше краще майбутнє”, — відзначила  завідувачка Музею флоту Тетяна Мітковська.

Миколаївська художниця Леся Сайковська брала участь у майстер-класах з малювання маяків.

“Спочатку я потрапила на майстер-класи як “курсант” – помалювати, а потім мене запросили як тренера – попрацювати з людьми, помалювати маяки у техніках Петриківського, Таврійського розпису. І деякі роботи я зробила саме як зразки таких технік. І так вийшло, що декілька робіт обрали саме для марок”, — розповіла Леся Сайковська.

Ідея відобразити світлини маяків в марках належить віце-президентці “Національної туристичної асоціації” Тетяні Чичкалюк.

“Я звернулася до випущеної раніше марки “Ассоль вже не та”, яка сама по собі живе майже рік на теренах України та Європи. Звернулася до Жеваги Віктора – видатного митця, керівника клубу карикатуристів Одеси, попросила його: “Постав цю Ассоль біля якогось маяка!” І він поставив – біля красивого, стрункого маяка. А виявилося, що той маяк мав назву “Русский”. Було дуже прикро. Тоді ми звернулися до архівів, і на марці, яку ми зробили та презентуємо, написано “Маяк Святотроїцький”, — розповіла тетяна Чичкалюк на презентації.