Високопосадовці країн ЄС їдуть в Україну

8:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЕС, Европа, Евросоюз, (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев

Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що разом з німецькою колегою Анналеною Бербок відвідає Україну 7-8 лютого. Перед цим до Києва вперше за свою каденцію завітає прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Я сьогодні запевнив Дмитра Кулебу у нашій повній підтримці та солідарності з Україною. Наша мобілізація триває, зокрема в Нормандському форматі, для деескалації напруженості.

Я приїду в Україну 7 і 8 лютого з Анналеною Бербок” – написав Ле Дріан у Twitter.

17 січня під час візиту до Києва Бербок заявила, що незабаром відвідає Україну разом із Ле Дріаном і вони разом відвідають східні області країни.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що під час спільного візиту Бербок та Ле Дріана в Україну відбудеться їхня тристороння зустріч, у ході якої вони детально обговорять перспективи зустрічі міністрів закордонних справ Нормандського формату.

Прем’єр-міністр Польщі  Матеуш Моравецький зустрінеться з президентом і прем’єр-міністром України у вівторок у Києві.

Про це повідомив у суботу речник уряду Пьотр Мюллер, пише “Європейська правда” з посиланням на TVP.info.

“Польща підтримує Україну в діяльності, спрямованій на запобігання агресії з боку Росії. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький зустрінеться з президентом і прем’єр-міністром України у вівторок у Києві” – заявив Мюллер.

“Ми зробимо все можливе, щоб зберегти мир в Європі”, – додав він.

Слід зазначити, що попри те, що Моравецький перебуває на посаді прем’єра з кінця 2017 року, це буде його перший візит до України.

У польському уряді заявляли, що прем’єр принципово відмовляється від візитів до України до залагодження історичних суперечок, зокрема відновлення пошуково-ексгумаційних робіт на території нашої країни.

Минулого тижня у резиденції президента Польщі “Вісла” відбулися переговори віч-на-віч президентів Польщі та України – Анджея Дуди та Володимира Зеленського. Темою консультацій президентів була ситуація з безпекою в регіоні.

Напередодні Рада нацбезпеки Польщі обговорила ситуацію у зв’язку з загрозою вторгнення РФ в Україну. Після засідання президент Польщі заявив  заявили про єдність політичних сил у справі України.