Відповідь хотілося б почути від тих осіб, хто прийняв рішення про закриття бібліотеки

22:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Науково-педагогічна бібліотека – брендовий заклад не лише для міста, області, а й усієї України. Таких унікальних осередків для освітян в Україні лише декілька. Науково-педагогічна бібліотека виконує не тільки освітянську, а й державницьку місію.

Цікаво: а чи депутати вивчили запит і думку читачів, освітян, науковців, громади в цілому? На базі закладу зреалізовувалися перспективні проєкти як для освітян, так і для звичайних мешканців міста, додаймо ще й заняття Університету третього віку. А скільки творчих вечорів із письменницькою спілкою (яка, до речі, не має свого прихистку-приміщення до цього часу), саме тут вони спільно організовували творчі вечори, презентації книг, зустрічі із спілчанами-письменниками різних областей й України в цілому.

Де інформація від депутатів: чим вони керувалися, приймаючи таке “доленосне” рішення? Будучи директором сільської школи, я постійно звертався – і бібліотека ніколи не відмовляла в наданні послуг: комплектувала книги на наше замовлення, і ми на місці опрацьовували їх, бібліотечні працівники виїздили в сільську школу і презентували новинки літератури, бібліографи надавали свої послуги, коли ми розпочинали в ті роки всесоюзні експерименти…

Я особисто доповідав на президії Академії наук СРСР про співпрацю сільської школи і міської бібліотеки, про створення культового середовища. Усе починається в Людини з Книги: бібліотека – кабінет № 1; Книга – Картини (із запасників художнього музею ім. В. Верещагіна) – Музика (це все були абонементи для школярів різного віку та мешканців села). ЧОТИРИ рази на рік для різновікової категорії приїжджали в с. Котлярево (тоді радгосп “Южний”) різні фахівці-митці для формування того культурологічного середовища, щоб мати на виході Людину Культури!!!

На жаль, орки сьогодні знищують село, знищили школу і дитячий садочок. Але відбудуємо!

А ЧИ МАТИМЕМО МИ ТЕПЕР – ЧИТАЧІ, ОСВІТЯНИ, ГРОМАДА МІСТА – УНІКАЛЬНИЙ ЗАКЛАД, ЯКИЙ ОБЄДНУВАВ БИ ВСІХ, ХТО ЛЮБИТЬ І ЦІНУЄ КНИГУ, СЛОВО, МУЗИКУ, ЖИВОПИС?!

Відповідь хотілося б почути від тих осіб, хто прийняв рішення про закриття бібліотеки.

 Василь Шуляр, директор Миколаївського обласного інституту

післядипломної педагогічної освіти.