Відбулася презентація книги “Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя”

14:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

5 січня 2024 року в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулося засідання історико-краєзнавчого товариства “Zolotaya Ladya”. На заході була презентована книга “Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя”, яка вийшла у видавництві “Яслав”.
Юрій Вацлавович Ковальский – видавець збірки, розповів, що археологія Півдня України здавна викликала у нього зацікавлення, він навіть брав участь у роботі Миколаївської експедиції ІА НАН України з дослідження Бузького Гарду. У видавництві вже вийшла серія “Миколаївські археологи”, яка нараховує 17 книжок.
Книга “Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя” складається з 28 статей, написаних різними авторами, та охоплює період ХІХ – ХХ ст. В ній є статті про Захарія Аркаса, Георгія Скадовського, Платона Бурачкова, які досліджували археологічні об’єкти у ХІХ – на початку ХХ ст., Леоніда Кузнецова, Миколу Лагуту, Григорія Цвєтаєва, які брали участь в Ольвійській експедиції першої половини ХХ ст. Цікаві дописи про краєзнавців з районів – Романа Кучерявого, Леоніда Кондрацького, Михайла Радкевича, Анатолія Сікорського, Віктора Стебліченка, Валентина Генчева, завдяки яким були виявлені та нанесені на карту значні археологічні пам’ятки регіону. Окремий розділ присвячений співробітникам нашого музею, чиї долі були пов’язані з археологічною наукою.
Учасників заходу привітав заслужений працівник культури України Леонід Ржепецький, своїми спогадами поділилися кандидат історичних наук, ст. науковий співробітник музею І. Снитко, краєзнавець, лікар В. Лазаренко, ст. наукові співробітники музею Н. Гаркуша, Т. Губська. А археологічні пісні у виконанні Федора та Олександра Сичових, написані О. Сичовим разом із членами товариства “Zolotaya Ladya” Іриною Мартиненко та Оленою Зарлін, подарували щирі емоції та гарний настрій.