В Україні деяких переселенців хочуть залишити без виплат

15:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаев, улица, пенсионер, пенсия, бабушка, социальная защита (с) Фото - Александр Сайковский, ВН

В Україні деяким переселенцям хочуть скасувати грошову допомогу на проживання, розмір якої становить 2 тисячі грн на дорослу людину та 3 тисячі грн на людину з інвалідністю, замінивши їх адресними виплатами. Про це в ефірі “Українського радіо”  розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, держава хоче допомогти таким людям реінтегруватись у суспільство, знайти роботу, підтримати їх, щоб вони стали економічно самостійними.

“Напевно, логічно було б дивитися з урахуванням адресності, адже сьогодні ми платимо всім і ми не перевіряємо — а, може, людина вже працює, а може вона взагалі вже працювала. Все-таки, якщо ти рік працював, то якусь подушку відносної стабільності собі забезпечив”, – зазначила Жолнович.

Чиновниця додала, що закладених цього року коштів на виплату грошової допомоги може не вистачити до кінця 2023 року, оскільки кількість людей, які потребують підтримки, не знижується. Тому гроші краще надавати найуразливішим верствам населення, які тільки переїхали в безпечні регіони.

«Я думаю, ми думатимемо про адресність. І спільноти внутрішньо переміщених осіб розуміють, що немає сенсу все життя платити — погано такий статус за людиною закріплювати, тому що вона має ставати повноцінним членом громади, жити, як усі. Не треба нам стигматизувати людей», – Підсумувала Оксана Жолнович.