Український День навколишнього середовища (День довкілля) в екологічному календарі на 2023 рік відзначається 15 квітня

21:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Це національне свято, яке відзначається в третю суботу квітня з 1999 року.

14 квітня, напередодні професійного свята, співробітників Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу привітали перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов та перший заступник голови Миколаївської обласної ради Антон Табунщик.

У своїх вітаннях вони зазначили, що це свято покликане привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, які особливо актуальні у  військовий час. І поки воїни боронять незалежність нашої держави, фахові екологи  вже зараз готуються до відновлення України, у тому числі через притягнення винних до відповідальності, а це буде неможливо без роботи з належної фіксації відповідних злочинів. Тим відповідальнішою є шляхетна праця всіх природоохоронців, які вдень і вночі стоять на варті збереження та відновлення довкілля.

Фахівцям Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу були вручені відзнаки Миколаївської обласної військової адміністрації та Миколаївської обласної ради.

Цього ж дня, 14 квітня, Миколаїв відвідала знімальна група на чолі з австралійським режисером і продюсером Ніком Лазаредісом (Nick Lazaredes),  яка працює над створенням документального фільму про вплив війни на стан довкілля. Про це повідомили в  Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

До основи фільму увійдуть також кадри з місць надзвичайних подій на Миколаївщині. Журналісти відвідали ТОВ «ЕВЕРІ» та зафільмували наслідки потрапляння дронів-камікадзе до олійного терміналу підприємства, ознайомились зі станом Бузького лиману. Також зафіксовано наслідки пожеж через влучання ворожих снарядів у Галицинівському лісі.

Інтерв’ю журналістам надала перша заступниця начальника ДЕІ Південно-Західного округу Яна Майборода, яка розповіла про екологічні наслідки військових дій на Миколаївщині та збиток, нанесений довкіллю області.

Нік Лазаредіс — незалежний режисер і продюсер, який працює кореспондентом міжнародної документальної програми BBC-TV «Наш світ».

За останні двадцять п’ять років він зняв, написав і зпродюсував понад сто документальних фільмів більш ніж у 75 країнах.