Угорщина блокувала новий пакет санкцій проти РФ – ЗМІ

12:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Виктор Орбан

Угорщина на зустрічі постійних представників країн ЄС висловила незгоду із запланованим новим пакетом антиросійських санкцій. Про це з посиланням на джерела повідомляє Financial Times у четвер, 8 грудня.

“На вчорашній зустрічі постпредів ЄС Угорщина, яка у вівторок наклала вето на пакет допомоги Україні на 18 млрд євро, виступила проти нового пакету санкцій проти Росії”, – зазначає ЗМІ.

Рішення про такі санкції ЄС приймаються одноголосно, у зв’язку з чим будь-яка країна може за бажання блокувати подібні ініціативи, додала газета.

Угорська сторона також виступила проти “пропозиції подвоїти фонд ЄС для надання озброєння Україні та іншим країнам”, додає видання.

Європейські дипломати зазначають, що дії Угорщини “стають досить передбачуваними”. Вони вважають, що Будапешт може й надалі блокувати чимало ключових рішень ЄС, які вимагатимуть одноголосного схвалення.

Зазначимо, що голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала запровадити черговий – дев’ятий – пакет санкцій проти Росії, який має передбачати заборону на транзакції з трьома російськими банками та інші заходи.

Виконавчий орган ЄС пропонує в рамках нового пакету заходів включити до списків санкцій ще близько 200 фізичних та юридичних осіб.

Крім того, Єврокомісія пропонує запровадити нові заходи у сфері економіки, зокрема, спрямовані на російські енергетичний та гірничодобувний сектори.