Таврійський розпис – з блакиті небесної та морської

10:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

23 червня у Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв розпочала роботу виставка художніх робіт, створених за мотивами таврійського розпису «В блакиті неба й моря».


«Синьоока таврійка», «Краса Півдня» – саме так між собою називають майстрині Миколаївщини блакить розписних візерунків. «Таврійка» – символ Великої Води, тобто нескінченності нашого життя, його відродження й відновлення. Сьогодні цим видом розпису захоплюються все більше майстринь. Адже у магічну «таврійку» просто неможливо не закохатись. Та вона завжди сама обирає, кому відкрити свої таємниці.


“Для виставки «В блакиті неба й моря» свої роботи представили 8 майстринь м. Миколаєва та області. Вони підготували для експозиції 55 авторських робіт. Це яскравий приклад того, як елементи візерунків таврійського розпису стрімко відроджуються й проростають в інших видах народного мистецтва, аби розквітнути у ткацтві, вишивці, декоративному живописі, художньому розписі по дереву й тканині, гончарній кераміці, писанкарстві, прикрасах тощо. Завдяки цьому на нашій виставці можна побачити ткані гобелени, розписні тарелі, барвисті писанки, декоративні панно та мальовки. Різні автори й техніки, але єдине  кольорове рішення, філософія та використання знаків-символів, які мають своє значення”, – розповідає про незвичайний вернісаж  керівниця культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса” Валентина Кривцова.


Під час заходу на арт-просторі працювала локація, яка наочно демонструвала роботу майстринь з художнього розпису, ткацтва та квілінгу. Таким чином вони  ще більш відкрили для усіх присутніх магічну красу Півдня.