Спікерка МЗС Китаю заявила, що конфлікт в Україні спровокували США

14:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США спровокували війну, розв’язану Росією в Україні, а постачання озброєння Києву лише загострило протистояння. Із такою заявою виступила прессекретарка міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін, 30 січня пише Вloomberg.
Коментуючи повідомлення про те, що деякі з китайських державних компаній можуть допомагати РФ оминати санкції, вона заявила, що Вашингтон має припинити постачання зброї, якщо він хоче покласти край конфлікту.

“Китай ніколи не підлив би олії у вогонь, тим паче не став би використовувати кризу. США – це ті, хто розпочав українську кризу, і найбільший чинник, який підживлює її”, – сказала Нін на брифінгу для преси в Пекіні.

Reuters зазначає, що сьогодні ж у МЗС Росії заявили, що Москва хоче вивести відносини з Пекіном на “новий рівень”, і анонсували в лютому візит високопоставленого китайського дипломата.

“Переконані, що потенціал двосторонньої російсько-китайської співпраці далеко не вичерпано”, – заявили у МЗС РФ.

Зі свого боку, спікерка китайської дипломатії заявила, що їй нічого не відомо про цю зустріч.

Про те, що Білий дім стурбований імовірним постачанням із Китаю до Росії нелетальної військової продукції, 23 січня повідомив CNN із посиланням на джерела в адміністрації президента Джо Байдена. За даними каналу, у США є докази того, що китайські компанії здійснюють продаж військового спорядження для використання його у війні проти України. Ідеться, імовірно, про захисну амуніцію – каски та бронежилети.

“Передання спорядження викликає занепокоєння, але на цьому етапі Вашингтону незрозуміло, чи знає про це центральний уряд. Хоча державні підприємства домінують в економіці Китаю, не всі з них повсякденно контролюють”, – сказав один із посадовців США.