Спецслужби США знищили рашистський ботнет, який використовувався для атак на Україну

12:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Спецслужби США, ботнет, новини, кіберзахист, війна, росія, Україна, США,

Спецслужби США перехопили контроль і вивели з ладу ботнет, який контролює російська військова розвідка, повідомляє The Guardian.

За попередніми даними, тисячі комп’ютерів малих підприємств у всьому світі були заражені шкідливим програмним забезпеченням ГРУ, зокрема ботнет використовувався для недавніх атак на українські цілі.

Про це 6 квітня повідомив генеральний прокурор Мін’юсту США Меррік Гарланд. За його словами, спецслужбам вдалося вивести з ладу глобальний ботнет — мережу зламаних комп’ютерів, які використовуються для здійснення кібератак. В інтерв’ю журналістам Гарланд розповів, що російський уряд нещодавно використав подібну інфраструктуру для атак на українські цілі.

 – На щастя, нам вдалося знешкодити цю мережу до того, як вона могла бути використана як зброя. Завдяки тісній співпраці з міжнародними партнерами ми змогли виявити тисячі заражених мережевих апаратних пристроїв, – пояснив Гарланд.

Те, що ботнет контролював російське військове розвідувальне управління, підтвердив і директор ФБР Крістофер Рей. Він нагадав, що ГРУ відоме своїми кібератаками, такими як зломи у 2015 та 2016 роках, які призвели до відключення електроенергії в Україні.

Яким саме атакам вдалося запобігти, поки що невідомо, проте Рей заявив, що шкідливим програмним забезпеченням ГРУ були заражені тисячі малих підприємств у всьому світі.

Американські офіційні особи перебувають у стані підвищеної готовності до потенційних російських кібератак, особливо після нещодавнього попередження президента Джо Байдена керівникам компаній про те, що «кіберпотенціал росії є значним і він буде використаний».

Раніше експерти із команди CERT-UA зафіксували кібератаки, спрямовані на отримання доступу до Telegram-акаунтів українців. Після того, як кіберфахівці заблокували хостинг, з якого велися атаки, зловмисники перебралися на хостинги рф.