Спеціальна відзнака журі – художнику Олегу Приходьку

13:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Навесні цього року в Україні художники взяли участь у Всеукраїнському культурно-мистецькому проєкті “Трієнале  живопису – 2023”. Нагадаємо: трієнале – це конкурс-  виставка, що повторюється раз у три роки.

В нашій країні певний час проводяться трієнале живопису, графікі та скульптури. Тобто митці представляють на конкурс свої роботи, створені на основі одного з цих трьох видів образотворчого мистецтва. Проте, незважаючи на термін “трієнале”,  мистецькі виставки відбуваються щорічно: на протязі трьох років вони послідовно змінюють одна одну, демонструючи журі та глядачам спочатку живописні полотна, наступного року – нові досягнення в скульптурному мистецтві, далі після цього – графічне різноманіття малюнків, гравюр, ілюстрацій.

 

Отже 2023-й – це рік живопису. В конкурсі приймали участь українські художники різних поколінь – і молодь, і митці старшого віку – досвідчені фахівці у своїй справі, які мають почесні звання. Серед “метрів живопису”, які отримали спеціальну відзнаку журі, був обраний відомий миколаївський художник Олег Приходько, заслужений діяч мистецтв України, володар золотої та срібної медалей Національної Академії мистецтв, лауреат премії ім. Тетяни Яблонської, міжнародної премії ім. Івана Огієнка, премії Андрія Антонюка та інш.

Він представив на виставці свою роботу “Кримські сходи”. До окупації Крима росіянами Олег Костянтинович неодноразово бував на пленерах в Криму, а у 2013 році показав кримчанам свою персональну виставку кримських пейзажів – біля 40 картин.

Адресуємо привітання нашому шановному художнику!