SpaceX обмежила використання Starlink для ЗСУ

13:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Спутниковый интернет от SpaceX, новости, Илон Маск, SpaceX, Starlink, Украина, спутники, интернет,

Компанією американського бізнесмена SpaceX було вжито заходів, щоб не дозволити українським військовим використовувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink для управління дронами під час воєнних дій із Росією. Про це сказала президент і головний операційний директор SpaceX Ґвінн Шотвелл на прес-конференції у Вашингтоні, повідомляє Reuters у четвер, 9 лютого.

За її словами, Starlink “ніколи не був призначений для використання як зброя”.
Пізніше у розмові з журналістами Шотвелл згадала повідомлення про те, що українські військові використовували Starlink для управління безпілотниками – виявляли позиції противника, вели дальній вогонь і скидали бомби.
“Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це, і вже робимо”, – сказала вона, маючи на увазі використання Starlink для роботи з безпілотниками, але відмовилася уточнити, яких саме заходів було вжито SpaceX.
За словами Шотвелл, використання Starlink із дронами виходить за рамки угоди SpaceX з українським урядом. Вона уточнила, що контракт призначений для гуманітарних цілей, як-от надання широкосмугового доступу до Інтернету лікарням, банкам і сім’ям, які постраждали від вторгнення Росії.
“Ми знаємо, що військові використовують їх для зв’язку, і це нормально. Але нам ніколи не йшлося про те, щоб вони використовували його з наступальною метою”, – сказала вона.
На запитання, чи у SpaceX очікували, що буде використання Starlink з наступальною метою в Україні, коли ухвалювали рішення про доставку терміналів у зони конфлікту, Шотвелл відповіла: “Такої думки не було. І я не мала такої думки. Навіть не знаю. Але ми досить швидко навчилися”.
Наприкінці минулого року в Україні у Starlink були перебої в обслуговуванні з причин, які у SpaceX не пояснили.
На запитання, чи ці збої були пов’язані із зусиллями SpaceX щодо обмеження використання Starlink з наступальною метою, Шотвелл сказала: “На це запитання відповіді не дам, бо не певна, що знаю відповідь”.