Щеплення від COVID-19 бажано зробити до початку осені

9:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На початку липня 2022 у Миколаєві спостерігалось зростання випадків захворювання на COVID-19. Це пояснюється тим, що люди починають повертатися до власних домівок, а у громадських місцях знову з’явились скупчення людей. Питання вакцинації проти коронавірусу знову стає актуальним.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла експертка управління охорони здоров`я Миколаївської обласної військової адміністрації за напрямом “Сімейна медицина” Ольга Присяжнюк.

За її словами, вакцинальна кампанія від коронавірусної хвороби стає звичною, як, наприклад, від дифтерії або грипу.

“Наразі розробляється наказ Міністерства охорони здоров’я України щодо внесення вакцинації від COVID-19 до календаря щеплень. Ми про це й говорили на початку запровадження вакцинації”, — сказала Ольга Присяжнюк.

Після вакцинації, розповіла лікарка, пацієнт перебуває під супроводом медичного працівника. Можуть виникнути реакції організму на введення препарату — підвищення температури до 37, головний біль, слабкість, але це допустимі реакції.

“У людей вже сформувався імунітет і наразі відбувається вакцинація, як від банальної вірусної інфекції. Тому закликаємо всіх не забувати, що скоро осінь, коли відбувається загострення, ускладнення ситуації щодо вірусних інфекцій — це банальна коронавірусна хвороба, гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), грип тощо”, — сказала Ольга Присяжнюк.

19 липня 2022 року Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики надала рекомендації щодо бустерної вакцинації. В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.

“Проміжок часу між першою та другою бустерними дозами має бути хоча б чотири місяці. Це стосується вакцин Comirnaty виробництва Pfizer та Moderna. Тобто для другої бустерної дози застосовуються мРНК-вакцина. Другу бустерну дозу вже застосовують в Ізраїлі, США, Канаді, Великій Британії, Японії, її рекомендували в країнах ЄС”, — розповіла Ольга Присяжнюк.

Станом на 15 липня, сказала Ольга Присяжнюк, від початку червня на Миколаївщині зробили 6 280 щеплень.

У області циркулює штам “Омікрон” зі симптомами ГРВІ у легкій формі. Серед симптомів температура до 38 градусів, головний біль, слабкість, болі в м’язах, суглобах.

“За тиждень з 11 по 17 липня в місті Миколаєві захворіла 21 людина, по області — 59. На 18 липня 2022 року підтверджених випадків COVID-19 в місті Миколаєві всього — 9 234, по області — 15 683. За тиждень, з 4 по 10 липня, в Миколаєві захворіли 24 людини, із них чотири дитини, по області кількість зареєстрованих випадків — 63″, — розповіла лікарка.

Як пояснила експертка, на Миколаївщині люди можуть вакцинуватися у центрах вакцинації, пунктах щеплення та мобільними бригадами, але через бойові діє є нюанси.

“Всього фактично 26 центрів вакцинації, зараз працюють згідно з графіком 24. З них вісім центрів вакцинації було в Миколаєві. Наразі працюють не всі. В середньому два-три за графіком, тому що певні центри адресно не мають можливості працювати. Пунктів щеплення в Миколаєві 12. А всього в області 49 пунктів щеплення, які активно працюють, де люди можуть вакцинуватися. 30 мобільних бригад працюють по області, із них по Миколаєву сім”, — сказала Ольга Присяжнюк.