Росії не вдасться вкрасти Крим – Зеленський

17:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Країні-агресору Росії не вдасться вкрасти ані Крим, ані будь-яку іншу частинку української землі. Про це сказав президент України Володимир Зеленський у 79-ту річницю депортації кримськотатарського народу у четвер, 18 травня.

Він нагадав, що сьогодні уся Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, проти якого 79 років тому був скоєний злочин геноциду.

“Сотні тисяч людей були вигнані на чужину. Увесь народ позбавили рідного дому і намагалися стерти в Криму все, що говорило саме про нього. Майже половина цього народу зазнала депортації і знущання”, – заявив Зеленський.

Він зазначив, що через роки “зло повернулося, щоб так само знищувати людей”.

“Але цього разу ми його знищимо. Що б не робила Росія, її агресію чекає поразка. Їй не вдасться вкрасти ані Крим, ані будь-яку іншу частинку нашої держави. Це наш із вами дім”, – сказав він.

Зеленський наголосив, що Україна продовжує докладати зусиль для звільнення з місць позбавлення волі всіх кримських татар, засуджених окупаційним режимом – Нарімана Джеляла, Сервера Мустафаєва, Леніє Умерової та інших.

Президент нагадав, що Україна на державному та міжнародному рівні продовжує вести роботу заради визволення та повноцінної реінтеграції Криму.

“Коли ми створювали Кримську платформу – цей осередок нашої спільної сили, – ми хотіли, щоб тема Криму була в топі глобального порядку денного. Зараз дедалі більше лідерів і держав усвідомлюють, що без повернення Криму не буде повернення спокою міжнародним відносинам і повної сили – міжнародному праву”, – наголосив глава держави.

Він повідомив, що з метою підготовки до реінтеграції півострова підписав указ щодо Консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції Криму та міста Севастополя.

Також Володимир Зеленський запропонував створити меморіал пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.