“Рак шкіри завжди був на першому місці у регіоні”. У миколаївському онкодиспансері безкоштовно лікують хворих на рак

13:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У миколаївському обласному онкодиспансері надають безкоштовне лікування злоякісних новоутворень. Станом на 15 лютого на стаціонарі в закладі перебувають приблизно 130 пацієнтів.

Про це  Суспільному розповів виконувач обов’язків директора Миколаївського обласного центру онкології Дмитро Лагочев.

На Миколаївщині станом на грудень 2023 року зросла кількість хворих на рак на 15-20 відсотків у порівнянні з 2021 роком. Статистика за 2022 рік відсутня через бойові дії, каже фахівець.

“Виявлення захворювання також збільшилось і це плюс. Занедбаність, на жаль, у нас зростає”, — говорить Дмитро Лагочев.

Безкоштовне лікування надають за наявності електронного направлення, додає лікар. Крім того, для пацієнтів доступне хірургічне, хіміотерапевтичне або радіологічне лікування.

Зі слів медичного директора з терапевтичної роботи Леоніда Ярошевського, понад 30 пацієнтів звертаються до нього щоденно. Найчастіше виявляють рак шкіри, каже лікар.

“Поліклініка вдень приймає понад 300 пацієнтів, такого не було. Ми (заклад — ред.) розраховані на 150 пацієнтів. Рак шкіри завжди був на першому місці по захворюваності в нашому регіоні”, — розповідає Леонід Ярошевський.

Для лікування різних стадій онкологічних захворювань використовують гамма-терапевтичний апарат, розповідає провідна спеціалістка Лариса.

“Ми лікуємо ті захворювання, які починаються з першої стадії, закінчуючи четвертою, тому що ми надаємо радикальне лікування, паліативне лікування і симптоматичне лікування для покращення життя наших хворих”, — говорить жінка.

Зі слів провідної спеціалістки, ракові клітини чутливі до радіаційного випромінювання.