Позитивне ставлення до України в США вийшло на історичний максимум

7:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

сша, сенат, законопроект, украина, санкции

Кількість американців, які позитивно ставляться до України, досягла рекордно високого рівня – 68%. У порівнянні з минулим роком цей показник виріс на шість пунктів, а у порівнянні з 2020-м – на 11 пунктів, свідчать дані опитування соціологічної служби Gallup.

Про це повідомляє ЛІГА.

Попередній максимум позитивного ставлення становив 67%, його зафіксували у 2005 році незабаром після перемоги Помаранчевої революції.

Негативно оцінюють Україну 31% американців, і лише 2% опитаних заявили, що не сформували свою думку про Україну.

Позитивне ставлення до України у США вийшло на історичний максимум

Позитивне ставлення до України переважає серед виборців обох основних партій: серед прихильників Демократичної партії – 82%, серед республіканців – 52%. Але якщо торік розрив між партіями становив усього 9 пунктів, то цього року – цілих 26 пунктів.

Війна майже ніяк не вплинула на ставлення республіканців до України, тоді як прихильність серед виборців Демократичної партії підскочила одразу на 16 пунктів.

Росію у США не люблять однаково в обох партіях.

Негативне ставлення до РФ у 2023 році, за даними Gallup, сягнуло рекордного високого рівня у 90%. Зокрема, 59% з них ставляться до Росії “вкрай негативно”.

Позитивно оцінюють Росію лише 9% американців. Це найнижчий показник за весь час проведення подібних досліджень із 1989 року. У 2022 році він дорівнював 15%.

Позитивне ставлення до України у США вийшло на історичний максимум

Більшість респондентів (56%) сказали, що війна між Росією та Україною є серйозною загрозою життєво важливим інтересам США. Крім цього, більша частина американців (51%) розглядають як критичну загрозу і військову міць Росії.