Пластик загрожує людству. Висновки ООН

10:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Щорічно у світі виробляється понад 400 мільйонів тонн пластику, третина якого використовується лише один раз. Щодня в океани, річки та озера скидають пластик об’ємом у 2000 сміттєвозів.

Про це нагадав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня довкілля, який відзначають 5 червня.

“Забруднення тягне за собою катастрофічні наслідки, – попередив глава ООН. – Мікрочастинки пластику потрапляють у їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п’ємо, і повітря, яким ми дихаємо”.

Пластик, зазначив Гутерріш, виробляють із викопного палива – що більший обсяг пластику, то більше спалюють викопного палива і тим гострішою стає кліматична криза.

Але в людства є рішення, нагадав глава ООН. За його словами, торік світове співтовариство розпочало переговори про укладення угоди, що має обов’язкову юридичну силу і покликана покласти край забрудненню пластиком.

“Це багатообіцяючий перший крок, – вважає Генеральний секретар, – але нам потрібно домогтися участі всіх і кожного. Згідно з новою доповіддю Програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП), забруднення пластиком можна скоротити на 80 відсотків до 2040 року, якщо сьогодні забезпечити повторне використання, переробку, переорієнтацію та диверсифікацію в рамках відходу від використання пластику”.

Антоніу Гутерріш закликав уряди, компанії та споживачів об’єднати зусилля, щоб подолати залежність людства від пластику, сприяти зведенню рівня відходів до нуля та створити циклічну економіку.

“Давайте разом побудуємо більш чисте, здорове та стійке майбутнє для всіх”, – підсумував своє послання Генеральний секретар ООН.