Північноатлантична рада продовжила повноваження Столтенберга

10:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

NATO Secretary General Jens Stoltenberg listens during the meeting with Lithuania's Prime Minister Ingrida Simonyte at the government's headquarters in Vilnius, Lithuania, Tuesday, June 27, 2023. (AP Photo/Mindaugas Kulbis)

Північноатлантична рада вирішила продовжити повноваження Єнса Столтенберга як генерального секретаря Північноатлантичного альянсу.

По це повідомляє пресслужба НАТО.

“У вівторок (4 липня 2023 року) члени НАТО погодилися продовжити мандат Генерального секретаря Єнса Столтенберга ще на один рік, до 1 жовтня 2024 року. Це рішення буде схвалено главами держав і урядів НАТО на Вільнюському саміті”, — йдеться у повідомленні.

Члени Альянсу подякували Столтенбергу за його керівництво та відданість, зазначивши, що це було “критично важливим для збереження трансатлантичної єдності перед обличчям безпрецедентних викликів безпеці”.

“Для мене велика честь рішенням союзників по НАТО продовжити мій термін на посаді Генерального секретаря. Трансатлантичний зв’язок між Європою та Північною Америкою забезпечував нашу свободу та безпеку протягом майже сімдесяти п’яти років, і в більш небезпечному світі наш великий Альянс є важливішим, ніж будь-коли”, — зазначив генсек.

Столтенберг, колишній прем’єр-міністр Норвегії, обіймає посаду глави НАТО з 2014 року, і його мандат вже неодноразово продовжувався. Термін його повноважень мав добігти кінця у жовтні 2023-го.

За даними Politico, члени Альянсу витратили місяці на пошуки його наступника, розглядаючи кандидатури таких лідерів, як прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, перш ніж зупинити свій вибір на нинішньому генеральному секретарі.

Сам Столтенберг довгий час стверджував, що не лобіював активно своє перебування в Брюсселі. Відповідаючи на запитання про свої плани на пресконференції 27 червня, він сказав, що його позиція з цього питання не змінилася.