Ніколи ситуація не була такою серйозною: РФ завершила підготовку до теракту на ЗАЕС

18:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Біля 4 з 6 енергоблоків Запорізької АЕС російські окупанти розмістили техніку з вибухівкою. Росія завершила підготовку до теракту, констатує українська розвідка.

В інтерв’ю британським ЗМІ начальник ГУ ГУР МО генерал-майор Кирило Буданов зазначив, що ядерні реактори без охолодження можуть розплавитись за період від 10 годин до 14 днів, пише УНІАН з посиланням на пресслужбу розвідки.

До аварії на ЗАЕС також може призвести підвищення росіянами напруги на лініях електропостачання до станції. “План теракту на ЗАЕС повністю розроблений та затверджений. Для прискорення катастрофи вони можуть використати технічні засоби”, – сказав Буданов.

Керівник ГУР МО України нагадав про мінування російськими військами ставка-охолоджувача ЗАЕС, а також повідомив про розміщення окупантами начиненої вибухівкою техніки біля 4 із 6 енергоблоків станції. “Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз”, – підкреслив Буданов.

Росія може вчинити теракт, якщо зазнає поразки на лівому березі Дніпра. Створення зони ядерного лиха росія розглядає як запобіжник подальшого просування ЗСУ, пояснив Буданов.

Водночас, за його оцінкою, існує ризик, що РФ може здійснити атаку на ЗАЕС із витоком радіації як “превентивний захід”, аби зупинити контрнаступ ЗСУ та заморозити лінію фронту в нинішньому вигляді.