“Мистецтво – це пошук, імпульс, робота на роздуми”: у Миколаєві відбулася авторська артвиставка

18:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В івент-просторі Миколаєва 27 липня відбулася авторська артвиставка 17-річної майбутньої художниці Поліни Колєснік. На виставці представлені 25 робіт, виконані у графічному та digital-стилі.

На заході побувало Суспільне.

Виставку організували дві подруги – Катерина Волохова та Поліна Колєснік. Ідея виникла у вересні 2023 року. Підготовка до виставки тривала два тижні.

“Дуже багато людей не позиціонують себе як митці, я хочу це змінити. Кожна робота Поліни унікальна. Чоловічки з довгими руками мені подобаються, роботи з точковим градієнтом, характерної форми очі у портретах”, – говорить організаторка Катерина Волохова.

На виставці представлені два види робіт – графічні та у digital-стилі, говорить Поліна Колєснік. За її словами, картини створювалися протягом трьох років.

“Дуже багато в графічних саме робіт, є пов’язані з митцями та мисткинями українськими, наприклад, Алла Горська та Соня Делоне, є Сергій Параджанов. Є ілюстрації до книжок, до “Амадоки” Софії Андрухович, до книжки “Колонія” Кідрука”, – розповідає дівчина.

Я не завжди пояснюю сенси. Мені важливо, щоб люди бачили щось своє, і щоб глядач крізь свою призму сприймав всі ці зображення.

17-річна Поліна з дитинства мріяла бути ілюстраторкою. Закінчила Дитячу художню школу в Миколаєві. Говорить, надихає музика, твори українських письменників та пережиті емоції.

Стиль краще прослідковується у “Сонячній системі” і “Голосі”: схожа стилістика персонажів. Це комфортне моє сприйняття світу, в якому я живу.

“Мені простіше себе виражати саме в такому стилі та іноді не звертаєш увагу на якісь аспекти, які присутні в реальному світі. Я перетворюю їх в щось інше, як відчуваю і як транслюю світу”, – каже дівчина.

Поліна родом з Криму, тому зображення кримських татар для неї є символічним.

Тут є і кримськотатарський національний костюм, бо я родом з Криму і це дуже важлива для мене тема. Я намагаюся бути дотичною до культури кримських татар. Одна з найважливіших робіт саме за сенсом.

Говорить, створює картини за відчуттями: “У мене виникають певні асоціації і я відразу починаю це втілювати на папері або діджитал-варіанті”.

Роботу “Ріка” 2022 року Поліна створювала протягом трьох годин, перебуваючи на західній частині України.

“Я слухала пісню про фантастичний човен і мене просто надихнула сама ідея. Воно не має прихованого сенсу, це більше композиційне оформлення. Це створено у Photoshop”, – розповідає художниця.

Я крізь емоцію хочу передати певне відчуття. Частина робіт пов’язані з трагічними подіями. Також є страх, бо страх – це одне з найперших почуттів людини, яке виникло, це давнє, воно чіпляє найбільше.

За словами організаторки Катерини Волохової, задонативши, охочі можуть придбати тематичні буклети. Гроші збирають на закупівлю систем радіо електронної боротьби., Системи радіо електронної боротьби, FPV-дронів та на медицину для поранених.