Міжнародний день рідної мови було започатковано 25 років тому

13:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Щорічно педагоги та діти Миколаївської області долучаються до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Так, учора, 21 лютого, у рамках свята на території області були проведені різноманітні заходи для підкреслення важливості мови як фундаменту національного самовизначення та культурного розвитку.
Варто пам’ятати, що збереження та розвиток рідної мови є важливою умовою для розбудови демократичного суспільства та зміцнення національної єдності.
Нагадаємо: Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови.
З 1971 року, після проголошення незалежності Бангладеш, цей день відзначають у країні як день мучеників, які загинули за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.