Ляльковий “карнавал” Ольги Дробишевої

18:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

13 січня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка «Карнавал» миколаївської майстрині Ольги Дробишевої – багатогранної творчої особистості, членкині Національної спілки журналістів України та Міжнародної незалежної спілки художників імені А. Кашшая.
Це п’ята виставка з творчого циклу «Берегині України», учасницями якого стануть миколаївські мисткині. Ініціаторка проєкту Інга Хоржевська – директорка Центральної міської бібліотеки. Мета проєкту – ознайомити глядачів з творчістю жінок прифронтового міста-героя Миколаєва. А також – розповісти про важливу роль жінки-Берегині під час війни, головною місією якої стає відродження та збереження головних цінностей України: родини, традицій, культури.
Для виставкової експозиції пані Ольга підготувала серію авторських ляльок виготовлених в етно-стилі. Такі ляльки дуже нагадують традиційні «мотанки», але створюються більше для естетичного задоволення і майже не несуть оберегової функції. Роздивляючись виставкові експонати, можна побачити яскравість оригінального вбрання та екзотичність підібраних аксесуарів.
Аби посилити сприйняття, пані Ольга додала до загальної експозиції картини з кольорової графіки. Абстрактні композиції, виконані по шовку, нагадують напівпрозору вітражну мозаїку.
Така феєрія образів, різнобарв’я емоцій і мінливість відчуттів схожа на багатогранність нашого життя. Саме у буденному житті ми- немов учасники великого дійства – карнавалу буття. Це великий карнавал бурхливого життя, в якому ми граємо, переживаємо, перевтілюємось та натякаємо. Це велике театралізоване свято, в якому завжди міцно переплітаються старовинні традиції, сучасні тенденції та мистецьке мислення.
“Не випадково захід ми відкрили напередодні Старого нового року, – каже Валентина Кривцова, заслужений робітник культури України. –  Вечір13 січня називають Щедрим або Маланчиним, а ранок 14 січня – днем святого Василя. Саме у цей час відбувається найвеселіше з театралізованих обрядів – засівання, щедрування з козою та Маланкою. Завдяки творчому колективу Малокорениського будинку культури, на відкритті виставки усі змогли побачити давню українську традицію.
Це також особлива містична пора, коли настає найкращий час для дівочої ворожби. Молоді дівчата перевтілюються у справжніх мольфарок та чаклують. На нашому заході також відбулась справжня магія, яку подарували майстрині Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса». Просто на виставці ожили справжні ляльки – мотанки. Кожна «лялька» підготувала свою історію. Перша – вишивала рушник-долі України, аби барвистим полотном стелився шлях до нашої Перемоги. Друга «мотанка» ворожила на щасливе майбутнє нашої Країни, а третя – Берегиня Традицій – уважно вдивлялась у присутніх аби впевнитись, що ми пам’ятаємо, шануємо та захищаємо нашу культурну спадщину”.
Яскравим завершенням заходу стали новорічні ворожіння, оберегові подарунки, частування смачними напоями та медовими пряниками. Надихнули «мотанки» присутніх модниць і на майстер-клас по заплітанню хустки, адже кожна красуня хотіла мати оригінальну світлину на згадку про нашу виставку.