Дуда розповів про перспективи та очікування для України від саміту у Вільнюсі

15:37

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На саміті НАТО у Вільнюсі, ймовірно, буде створено Раду Україна-НАТО, однак Україна потребує сильнішого сигналу щодо перспектив членства у Північноатлантичному альянсі.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю українським журналістам.

“Те, що буде така пропозиція, яка, я вірю, буде прийнята всім альянсом, що комітет Україна-НАТО буде трансформований у раду Україна-НАТО, це фактично вже вирішене питання. Рада буде набагато сильнішою структурою з точки зору здатності України мобілізувати НАТО в такій ситуації, коли це буде потрібно”, — сказав він.

За словами польського президента, дуже сильна пропозиція щодо цієї Ради полягає в тому, що Україна може вимагати її скликання в будь-який час, якщо вона вважає, що виникла загрозлива ситуація.

“Це великий привілей. Позиція України у відносинах з НАТО як держави-партнера НАТО, стане набагато сильнішою завдяки цьому. Але, звичайно, було б набагато краще, з моєї точки зору, як президента Польщі, який бажає Україні всього найкращого, якби НАТО формально запросило Україну до членства, тобто, якби Україна в результаті рішення і найближчого саміту вже розпочала цей, так би мовити, завершальний етап де факто вступу до НАТО”, — сказав Дуда

Він наголосив, що це ще не означає вступу до НАТО, але “це не стільки світло, скільки маяк, який показує кінець шляху до НАТО”.

“З іншого боку, це настільки серйозне рішення, що зараз воно перебуває на стадії обговорення. І я побоююся, що тут сьогодні багато союзників будуть налаштовані скептично. Але я твердо переконаний, що цей імпульс для України, який йде від НАТО, має бути дуже сильним, чітким, щоб це не було повторенням там того, що сталося колись, багато років тому в Бухаресті. Я згоден в тому, що Україна сьогодні потребує набагато сильнішого сигналу і я сподіваюся, що цей сигнал буде згенерований”, — сказав Дуда.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на саміті у Вільнюсі та під час підготовки до саміту члени Альянсу не обговорюватимуть офіційне запрошення України.