День спротиву окупації Криму: у Миколаєві підняли прапори на знак солідарності з кримськотатарським народом

18:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

26 лютого відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що був встановлений у 2020 році Указом Президента України.

В цей день на головній площі Миколаєва відбувся захід на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму. В ньому взяли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, його заступники Віталій Луков, Анатолій Петров, Сергій Коренєв, заступник голови Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров, очільник облради Антон Табунщик, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, представники кримськотатарського народу та миколаївці.

Перш за все присутні схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак пошани всіх загиблих від злочинів російської федерації.

Десять років тому першим об’єктом збройної агресії рф проти України став Крим. Тоді на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради АР Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України. Наступного дня до парламенту та уряду АР Крим увійшли війська рф і захопили будівлі. Але багатотисячні мітинги спротиву зірвали плани росіян видати окупацію Криму за результат волевиявлення місцевого населення. Спротив кримчан триває до цього дня — вже десять років. Щоб підтримати мужність мешканців Криму, на Соборній площі сьогодні підняли прапори України та кримськотатарського народу як символ солідарності та нагадування окупанту, що ми боремось за Крим. Право підняти прапори надали молоді міста.

Звертаючись до присутніх, міський голова Олександр Сєнкевич відзначив, що на долю кримськотатарського народу випало багато випробувань і горя:

«На жаль, ми стали з вами свідками історичних подій, які досі тривають. Я впевнений, що історія нам показує: території, які були незаконно захоплені, все одно повертаються до тієї країни, якій вони належали. Впевнений, що і Крим буде українським. Крим остаточно і 100-відсотково наш! І ми повинні його повернути заради українців і заради кримськотатарського народу, який нас там очікує. Дякую їм за супротив, впевнений, що вони нас дочекаються і це буде найближчим часом».

Тарас Кремінь у своєму виступі додав, до наша єдність, незламність та віра у визволення української держави та перемогу над окупантом є незборимою.

«Десять років тому кримськотатарський народ, весь український народ встав один до одного, щоб захистити нашу державу і в Криму, і на півдні України, виходив на акції протесту в Донецьку, Харкові, Києві, інших куточках країни, щоб показати, що ми великий народ. Я вірю в те, що український Крим залишатиметься міцним і твердим, що ворог понесе покарання. Найбільші битви попереду, але перемога буде українською», – зазначив уповноважений із захисту державної мови.

Ветеран національного руху кримськотатарського народу Ескандер Ізетов також нагадав події 10-річної давності, коли кримські татари висловили свою позицію залишитись у складі України.

«Ми віримо, що настане той час, коли ми переможемо і визволимо Україну від російської окупації. Перемога буде за нами! Слава Збройним Силам, слава Україні!», – сказав він.

Такі заходи демонструють, що ми незламні та ніколи не залишимо своїх громадян, які наразі перебувають в окупації.