Чому Первомайськ має стати Богополем

13:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Тема перейменувань українських міст, вулиць, установ культури і проч. сьогодні є дуже актуальною. Пропонуємо нашим читачам думку викладача кафедри івент-менеджменту та індустрії дозвілля Київського національного університету культури і мистецтв Олександра Висоцького, для якого Первомайськ – рідне місто.  Зараз пропонуються різні варіанти нових назв, але пан Олександр наполягає саме на Богополі.

Отже – чому Богопіль:
1. Майже всі корінні первомайці народились на Богополі, бо саме там розташовано пологовий будинок.
2. Головна річка (джерело життя) нашого міста і регіону зветься Буг (раніше казали Бог). А ми відповідно – Боже поле.
3. Найвідоміші первомайці в історії: поет Микола Вінграновський, художник Андрій Антонюк, поет, прозаїк, журналіст Віталій Колодій,  письменник, просвітянин, громадський діяч Олекса Різників – жили на Богополі і називали своєю малою батьківщиною саме Богопіль. Богопільська школа – чи не єдина в Україні, що дала нам двох лауреатів Шевченківської премії.
4. Богопіль – більш українська за звучанням назва ніж тюркське Голта (низовина) чи грецьке Ольвіополь (місто щастя).
5. Якщо скласти назви трьох частин міста БОгопіль, ГОлта, ОльвіоПОЛЬ, то вийде БОГОПОЛЬ, а три перші літери утворюють слово БОГ, що власне те ж саме.
6. Богопіль і до радянського «об’єднання» поселень мав статус міста, а пізніше навіть був райцентром Богопільського району.
7. З трьох давніх храмів міста історія зберегла лиш церкву на Богополі, що, погодьтеся, символічно. Цю церкву, до речі, заснували греко-католики, і загалом Богопіль – це наш вихід на Подділля, місток до західного світу.
8. Богопіль – це НЕ скомпрометована самоназва, на відміну від Ольвіополя, що приплела сюди російська імператриця, чи теперішньої назви насадженої большевиком Петровським. Орлик, як стверджують дослідники, – може виявитися міфічним, скалькованим з оригінального Орлика на Полтавщині.
9. На фейсбучних сторінках всіх відомих та активних первомайців вказано, що вони живуть в Богополі (Bogopol).
10. Богопіль – це правдивий бренд з історією і легендою, який згадують змальовують у творах великі митці, такі як Шолом-Алейхем, Вінграновський, Антонюк… Це вам не новоділ, який треба буде десятиліттями розкручувати.
Одним словом, Богопіль – це оптимальна назва для міста, якщо зважити усі за і проти, бо практично не має недоліків і застережень, але має потужні агрументи «за».