8 квітня відзначається Міжнародний день ромів

20:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 Цей день був заснований на першому Всесвітньому ромському конгресі, що відбувся у Лондоні 8 квітня 1971 р., на якому були присутні представники з 30 країн. До того ж на конгресі було створено Міжнародний союз ромів й прийнято національні символи – прапор та гімн, в основу якого було покладено народну пісню «Джелем, джелем».
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека повідомила про це на своїй сторінці у фейсбуці.
Конгрес став подією, визначальною для ромів різних країн світу, бо вперше за багато століть представники ромської національності визнали себе єдиною не територіальною нацією.
Приємно відзначити, що роми України не залишаються осторонь від цієї важливої події і щиро прагнуть ознайомити представників інших національних спільнот нашої країни із багатовіковими традиціями і культурними досягненнями свого співучого народу. За традицією, цього дня запалюють мільйони свічок як символ єдності ромів, а тисячі яскравих вінків спускають на воду: це символізує нелегку долю народу – вічного блукальця без історичної батьківщини.
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
🗂 Данілкін, О. Українсько-циганський словник (діалект Середнього Подніпров’я (Київ: Черкаське земляцтво «Шевченків край» у місті Києві, 2017);
🗂 Козимиренко, М. Г. Циганська кров (Київ: Етнос, 2005);
🗂 Країна Романія (Ужгород: Карпати, 2008);
🗂 Мазоре І. Чари циганської троянди (Київ: Головна спеціалізована редакція літератури мовами національних меншин України, 2001);
🗂 Роми: міфи та факти (Київ : Ukrainian Center for Holocaust Studies; Видавництво Квіц, 2018);
🗂 Сатхкевічо Н. Циганські шляхи (Київ: Головна спеціалізована редакція література мовами національних меншин України, 2003).
З представленими виданнями можна ознайомитися на виставці «Вільна душа кочового народу», що експонуватиметься з 1 по 15 квітня у відділі обслуговування користувачів.
Запрошуємо до читання!