29 серпня – Горіховий Спас. Історія свята

16:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Третій Спас — народна назва церковного свята, присвяченого спогаду про перенесення з Едеси (Месопотамія) до Константинополя нерукотворного образу Ісуса Христа, що припадає кожного року на 29 серпня. Цей день – наступний після свята Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня).

Згідно зі Священним Переданням, після Хрещення в Йордані Ісус творив багато великих чудес. Слава про Христові чуда дійшла аж до Месопотамії. Важкохворий король Абгар послав до Ісуса свого художника з проханням, щоб Господь прийшов до Едеси та вилікував його. Коли б Ісус не зміг прийти, то король просив, щоб художник хоч намалював портрет Господа.

Митець намагався намалювати Ісуса, але не зміг, бо Христове лице сяяло потужним світлом. Тоді Ісус притулив полотно до Свого обличчя, яке чудесно відбилося на тканині. Цей нерукотворний образ художник привіз Абгарові, який одразу видужав і навернувся зі своїми підданими до Христової віри.

Згодом він помістив цей образ на воротах Едеси, щоб люди вшановували Господа. За правління грецького імператора Костянтина Багрянородного образ, при якому діялися численні чуда, був урочисто перенесений з Едеси до Царгорода (Константинополя).

В народі Третій Спас отримав ще декілька назв: «Горіховий Спас», «Спас на полотні», «Хлібний Спас».