Зима 2022-2023: чи будуть люті морози та холоди в Україні?

16:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Снег, метель, зима, погода в Николаеве, снегопад, ЭЛУ Автодорог, гололед (с) Фото - А. Сайковский,, Вечерний Николаев

Українці активно готуються до зими – утеплюють оселі, купують генератори та роблять запаси продуктів. Важливим фактором, який може вплинути та те, як українці переживуть зиму, є погодні умови.

Синоптики пояснили, якою буде погода в Україні цієї зими, пише 24tv.ua.

Погода у грудні 2022

У перший місяць зими, за прогнозами синоптиків, очікується відносно тепла погода, порівняно з груднем минулого року. Повідомляється, що початку грудня повітря прогріватиметься до позначки від 0 до 8 градусів. Вже 5 грудня можна буде спостерігати спад температури, яка коливатиметься у межах від -1 до 3 градусів тепла. На різдвяні свята – з 22 по 26 грудня – прогнозують від +4 до +6 градусів тепла. Також не очікується ані великої кількості опадів, ані суттєвого зниження температури.

Погода у січні

З приходом січня стовпчик термометра опуститься на декілька градусів. В Україні очікується температура повітря у межах -2 градусів, але не варто виключати, що будуть дні з «плюсовою» температурою. За прогнозом синоптиків, рясних опадів не очікується. Перша третина місяця буде порівняно теплою. Повітря прогріватиметься до +4 градусів. Натомість з 9 січня слід очікувати на похолодання. Тоді вже термометри показуватимуть до -9 градусів морозу.

Погода у лютому

Останній зимовий місяць мине без сильних морозів. За прогнозами синоптиків, місяць буде порівняно прохолодним. Середня температура коливатиметься у межах від 0 градусів, що на 2 градуси нижче, ніж у лютому 2022 року. Синоптики прогнозують, що не варто очікувати опадів у лютому, але у деякі дні спостерігатимуться незначні снігопади по кілька днів як на початку, так і наприкінці лютого.

Як змінилася погода зимою

В Україні щороку зима стає теплішою. Так фахівці Укргідрометцентру заспокоїли українців щодо холодної зими. То ж взимку 2022 – 2023 сезону повітря буде на один-два градуси теплішим. «Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками», – зазначили в Укргідрометцентрі. Фахівці наголосили, що ймовірність тривалих холодних періодів є низькою. Загалом суттєве похолодання триватиме не довше 1-5 днів.