Звернення Держдуми РФ про визнання “Л/ДНР” повторює сценарій щодо Грузії в 2008 році, – Україна в Раді безпеки ООН

10:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Україна в Раді безпеки ООН, новини, Україна, ООН, Рада безпеки, РФ, війна, ОРДЛО, окупація, конфлікт, Украина в Совбезе ООН, новости, Украина, ООН, Совбез, РФ, война, ОРДЛО, оккупация, конфликт,

Визнання Російською Федерацією про «Л/ДНР» рівнозначне виходу Москви з Мінських угод. Слабка реакція ООН щодо аналогічних дій РФ у 2008 році призвела до окупації частини території Грузії. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у Раді безпеки ООН, інформує «Цензор.НЕТ».

Постпред нагадав, що два дні тому Державна Дума Росії звернулася до президента РФ із проханням визнати «народними республіками» окуповані частини Донецької та Луганської областей України.

– Це рішення суперечить зобов’язанням, взятим на себе Росією як стороною, яка підписала Мінські угоди, – наголосив Кисліца.

Такий крок завдасть серйозного удару по політико-дипломатичному врегулюванню, у просуванні якого Україна та її партнери беруть активну участь, додав постпред. При цьому, за його словами, такий крок не матиме жодних юридичних наслідків.

– Росії не вдасться замаскувати російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей як «незалежні утворення» або свою участь як сторони збройного конфлікту на Донбасі, – сказав представник України

Якщо президент Росії схвалить ухвалу Держдуми, «це матиме набагато ширші, руйнівні наслідки для міжнародного порядку, заснованого на правилах та архітектурі глобальної безпеки», наголосив Кисліца. Росія має вибір, зауважив він, «встати на шлях деескалації та дипломатичного діалогу або випробувати рішучу консолідовану відповідь міжнародної спільноти».

Він нагадав, що така сама схема була реалізована у 2008 році, коли звернення Державної думи до президента Росії «про необхідність визнання Республіки Південна Осетія та Республіки Абхазія» передувало відповідному президентському указу. Саме тоді «м’яка та слабка реакція ООН» призвела до окупації частини території Грузії, наголосив постпред України.