ЗСУ просуваються в районі Бахмута, – ISW

8:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Бахмут

Українські війська в районі Бахмута змогли зайняти нові позиції. За даними Інституту вивчення війни (ISW), вони звільнили 16,85 кв. км на Донеччині.

Про це йдеться у новому звіті ISW.

Російський військовий блогер заявив, що ЗСУ зайняли нові позиції на околиці Курдюмівки (14 км на південний захід від Бахмута) і відтіснили окупантів у цьому районі за канал Сіверський Донець — Донбас. Він також заявив, що українські сили просувалися у бік Кліщівки (7 км на південний захід від Бахмута) з боку Предтечино (16 км на південний захід від Бахмута).

Ключові висновки ISW:

Російські ЗМІ повідомили, що два російські вертольоти Мі-8, бомбардувальник Су-34 і винищувач Су-35 зазнали аварії в Брянській області 13 травня, що, за твердженням деяких російських джерел, було викликано діями української ППО.

Російські джерела стверджували, що 12 і 13 травня ЗСУ завдали ударів по тилових районах Луганської області за допомогою британських крилатих ракет Storm Shadow, що викликало підвищену стурбованість РФ.

Російські війська продовжували обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська і на північний захід від Сватового.

Російські війська досягли незначних успіхів у межах Бахмута і продовжували обмежені наступальні операції на фронті Авдіївка-Донецьк.

Російські сили обстріляли українські позиції на півдні України на захід від Гуляйполя.